Bezpečnostní skla: vrstvená - kalená

VSG - Bezpečnostní vrstvené sklo CONNEX


Bezpečnostní výplně z vrstveného skla VSG se skládají minimálně ze dvou skleněných tabulí různé síly, které jsou vzájemně spojené celým svým povrchem mezivrstvou. Jako mezivrstvu lze použít fólie z polyvinylbutyralu (PVB) nebo etylenvinylacetátu (EVA). Bezpečnostní výplně z vrstveného skla poskytují větší počáteční odolnost vůči namáhání než obyčejné sklo float.

 

 

vsg-bezpecnostni-vrstvene-sklo-vrstvy vsg-bezpecnostni-vrstvene-sklo-kladivo

 

 

ESG -  Bezpečnostní tepelně tvrzené sklo - kalené


Tepelně tvrzené bezpečnostní sklo je sklo, u kterého došlo za pomoci tepelně řízeného procesu ohřevu (nad 600°C) a ochlazení k vyvolání povrchového tlakového napětí. Účelem tohoto procesu je podstatně zvýšit odolnost skla vůči mechanickému a tepelnému namáhání (šokům). Tepelně tvrzené bezpečnostní sklo se pak díky vnitřnímu pnutí při rozbití rozpadne.


 

esg-bezpecnostni-tepelne-tvrzene-sklo-kalene-detail-narazu esg-bezpecnostni-tepelne-tvrzene-sklo-kalene-detail-rozbita-tabule

 

 

Bezpečnostní sklo ESG a VSG

 

Tato skla mají speciální použití jako skla pro střešní zasklení uchycované přes vrtané otvory (body). Používají se pro bodově uchycované fasádní systémy, zábradlí,balkóny, výtahové šachty, pergoly, přístřešky, protihlukové stěny a veškeré nadhlavové zasklení apod. Slučují v sobě výhody lepených skel (drží pohromadě, nevysypou se) a tepelně tvrzených skel (ty jsou několikrát odolnější proti nárazu a ohybu). Skla se vyrábějí přesně na míru včetně opracování hran, vrtání apod.

 

esg-vsg-bezpecnostni-sklo